Jak mieć płaski brzuch i smukłe nogi?

Witam, nazywam się Natalia. Mam 14 lat, 168 cm wzrostu i ważę 57 kg. Wszyscy mi mówią, że mam prawidłową wagę, ale ja chciałabym schudnąć. Marzę o smukłych nogach i płaskich brzuchu. Niedawno zaczęłam ćwiczyć po 30-45 min dziennie 6 razy w tygodniu. Obwód uda w najszerszym miejscu to 53cm, łydki 34,5cm, a brzucha na wys. pępka 76 cm. Chciałabym parę cm zrzucić, ale boję się, że zamiast je wyszczuplić tylko nabiorą masy. Proszę o jakąś radę.

Witam, Twoja masa ciała faktycznie jest w normie, dlatego odchudzanie nie jest dla Ciebie. Jednak sport jak i prawidłowe jedzenie jest wskazany dla każdego. Nie powinnaś nabrać masy mięśniowej, jeśli ćwiczenia, które wykonujesz nie są tylko ćwiczeniami siłowymi. Dodatkowo proponuję ćwiczyć tak często, jak wiesz, że będziesz mogła ćwiczyć przez dłuższy czas. Nie ma sensu katować się przez 1 miesiąc codziennymi, intensywnymi ćwiczeniami, a po tym czasie zaniechać regularnych treningów – metabolizm rozreguluje się i tkanka tłuszczowa będzie łatwiej gromadziła się w Twoim ciele. Lepiej ćwicz tak, często jak realnie możesz sobie na to pozwolić np. 3-4 razy w tygodniu. Niech to będą ćwiczenia łączone – siłowe z tlenowymi, dzięki czemu wysmuklisz ciało. Pozdrawiam.