Jak mogę leczyć te zaburzenia nerwicowe?

Od blisko roku cierpię na zaburzenia typu nerwica, napadami paniki, zmiany nastroju nawet kilka razy dziennie. Od dwóch dni moje myśli tyczą się bezsensu życia. Żyjemy, nie wiemy jak długo i umieramy. Po co to wszystko skoro niczego później nie będziemy pamiętać, więcej przeżywać. Nie mogę pogodzić się z myślą, że gdy umrę albo ktoś mi bliscy to więcej ich nie zobaczę. Moja mama, partner, przyjaciele. Na samą myśl wybuchem histerycznym płaczem. Boje się wychodzić z domu oraz tego, że to uczucie nie minie, że bezsens życia zostanie aż do końca. Próbowałem zagłębić się w religie w które nie wierze później w zaczytywanie skąd w ogóle się wzięliśmy, zanurzam się w artykuły o kosmosie o tym jak przypadkowym bytem jesteśmy. Nie wiem skąd biorą się te myśli ale tak się nie da żyć. Widzę jak niszczy to moje otoczenie, mojego partnera którego tak kocham. Proszę o jakąś radę. Byłem u trzech psychiatrów który zapisali leczenie farmakologiczne. Nic ono nie daje.

Szanowny Panie,

Być może warto byłoby spróbować rozmowy z psychoterapeutą? Psychoterapia jest to leczenie inne niż farmakoterapia. Ze swej stony polecam psychoterapię poznwczo-behawioralną, która ma naukowo udowodnioną skuteczność i mogłaby pomóc w problemach takch, jak pan opisuje. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam,

Magdalena Klekotko