Jak postępować przy zaburzeniach nerwicowych?

Witam serdecznie po wizycie u lekarza psychiatry otrzymałem diagnozę zaburzeń nerwicowych i towarzyszących przy tym objawów depresji. Od dłuższego czasu odczuwam objawy gonitwy myśli, stanu poddenerwowania( brak poczucia wyluzowania), myśli obsesyjnych w temacie czy na pewno diagnoza lekarza jest trafna(bardzo obawiam się że to może być choroba afektywna dwubiegunowa bądź zaburzenie osobowości borderline)Bardzo wiele naczytałem się o tym w internecie i spostrzegłem że objawy zazębiają się. Na dodatek jestem osobą bardzo wrażliwą i emocjonalną. Mocno odczuwam wszystkie emocję całym sobą. Nie jestem już tak pogodnym człowiekiem jak kiedyś za sprawą objawów o których wspomniałem na początku. Mają one charakter napadowy, czuję się trochę jak na huśtawce ponieważ gdy one nastąpią zabierają mi radość z życia i zmieniają moje postrzeganie świata i moich własnych możliwości o 180stopni przez co boję się podejmować jakiekolwiek poważne życiowe decyzję. Miałem lekkie wrażenie że lekarz potraktował mnie wybiórczo stąd moje pytanie czy moje objawy pasują do mojej diagnozy? Pozdrawiam i dziękuję za odpis.

Witam Pana,

wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne dla Pana , polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś