Jak mogę schudnąć bez leków?

Dzień dobry. Jestem dziewczyną. Mam 168 cm i ważę 65 kg. Mam skończone 13 lat. Moja aktywność fizyczna nie jest duża. Z reguły można nazwać to lenistwem. Jedynie jak jest szkoła ćwiczę na w-fie, czyli około 4 godziny tygodniowo. Ostatnio zaczęłam biegać, ale nie codziennie, np, co dwa dni albo czasem raz na jakieś 5 dni. Mieszkam blisko lasu, mam do niego około 300 metrów. Jeśli biegam, to właśnie w jego stronę, kilka razy, tak aż się zmęczę, wtedy odpoczywam i szybkim chodem wracam do domu. Biegam na wieczór, po 19. lub po 20. Wcześniej nie podejmowałam prawdziwych diet. Jedynie mniej jadłam, ale moje przyzwyczajenie do jedzenia późno (bo od rana do wieczora jadłam nie dużo, a potem około godziny 22. lub nawet 23. jadłam chleb lub jakieś smakołyki + zero aktywności fizycznej) i rezygnowałam z diety, kiedy mogłam zjeść czekoladę, lody lub jakiekolwiek słodycze, które są przeciwieństwem ładnej sylwetki. Jako nastolatka dostałam już okresu - bliska osoba z rodziny uważa, iż przytyłam właśnie od okresu (czyli od stycznia), a mało nie przytyłam. W styczniu ważyłam jeszcze od 53 do 55 kg. A teraz 65 kg. Jest sierpień, czyli w około 8 miesięcy przytyłam chyba ponad 10 kg. W mojej rodzinie nikt nie choruje i nie chorował na nadwagę. Nie byłam u lekarza, ponieważ mam 13 lat i nie mam otyłości. Po prostu chciałabym zrzucić brzuszek, który mi urósł i z nóg, na które dużo osób mówi ,,nuny'' i ręce mi też zrobiły się takie grubsze, pod szyją ostatnio zauważyłam taką fałdę, ale jak na razie jest malutka. Nie chcę by zrobiła się większa i większa. Przez ostatnie tygodnie straciłam apetyt. Praktycznie się z tego cieszyłam, ponieważ wiedziałam, że mogę przyzwyczaić się do mniejszego jedzenia. Nie jadłam śniadania, obiadu ani kolacji. Dojadałam jakimś warzywem lub dużym owocem i dużo piłam, lecz nie zawsze wodę, najczęściej były to słynne gazowane napoje, np. cola itp. Lubię soki z kartonów, wodę nie zawsze - przy okazji. Teraz od czasu do czasu biegam, jem małe śniadanie, malutki obiad i ledwie co na kolację. Ale nie jem jej wcześniej. W domu jestem np. o 20. wieczorem, biorę kąpiel itp. I dopiero np. o 21., lub 21.30 biorę się za kolację (max. 2 kromki chleba, najczęściej z samym masłem lub z pomidorem). Na nic nie choruję. Bardzo proszę o dobrą odpowiedź. Chciałabym nosić obcisłe bluzki, miniówki itp. Ale jednak wstyd mnie ogranicza, przed tak zwanymi 'nunami' i brzuchem oraz szerokimi dość biodrami. Jak mogę schudnąć nie trując się żadnymi lekami, jedynie jakieś ziołowe herbatki? Ja sama nie wiem. Nie chcę brać leków. Chciałabym schudnąć jakieś 7/8 kg. Wystarczyłoby mi tak naprawdę. Jeśli widziałabym skutki, postarałabym się jeszcze o jakieś dodatkowe 3 kg. I już bym pilnowała się, by znów nie przytyć. Dziękuję za uwagę, czekam na odpowiedź. Daria

Witam,

Przede wszystkim jesz zbyt mało posiłków. Organizm potrzebuje stałego dostępuj energii, co około 2-3 godziny. Dlatego powinnaś jeść 3 większe posiłki i 2 przekąski w postaci owoców, warzyw lub chudego nabiału. Nie znasz podstawowych zasad zdrowego żywienia, co ogranicza Twoje możliwości uzyskania zgrabnej sylwetki. W Twoim wieku nie możesz się odchudzać, ze względu na możliwość zaburzeń rozwoju i wzrostu. Dlatego proponuję, abyś zaczęła dbać o sylwetkę za pomocą zdrowego żywienia i sportu. Powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia i wprowadzić je w życie. Zdrowe produkty powinno na dobre zagościć w Twoim jadłospisie. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut codziennie. Wykonuj ćwiczenia zarówno na wszystkie partie ciała jak i na określone, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam