Jak mogę schudnąć ćwicząc w domu?

Mój problem polega na tym, iż jestem dość niska (mam niecałe 160cm wzrostu)m a ważę 75 kg :-( Bardzo chciałabym schudnąć przynajmniej 10-15 kg. Szczerze to nigdy nie należałam do najszczuplejszych osób, ale teraz wyglądam okropnie. Dodam, że mam 19 lat w dodatku od kilku lat nie ćwiczyłam na lekcjach wf z powodu kontuzji kostki co niestety przyczyniło się do przybrania na wadze. Hmm teraz też mam pracę wyłącznie siedzącą w dodatku 10 godz dziennie w moim mieście nie ma żadnych klubów fitness do których mogłabym się zapisać. Staram się wieczorami spacerować, ale ze względu na to, że nie wracam o stałych porach do domum to nie jestem w stanie. Proszę o jakąś poradę
19 LAT ponad rok temu

Witam.
Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 29. Oznacza to górną granicę nadwagi. Zwiększa to ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i niektórych typów nowotworów. Powinna, więc Pani jak najszybciej zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Jedyną metodą na zmniejszenie masy ciała i jej utrzymanie jest wprowadzenie stałych zmian w stylu odżywiania i zwiększenie aktywności fizycznej.
Proszę zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdzie Pani zestawy ćwiczeń wygodnych do robienia w domu. Proszę również nadal spacerować, jeździć na rowerze, tańczyć i pływać.
Jeśli chodzi o zdrowe nawyki żywieniowe, codziennie należy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)
Warto jest również wyeliminować takie produkty jak: fast-foody, słone i tłuste przekąski, tłuste sery żółte, pleśniowe, typu fromage, topione, czerwone mięso, podroby, słodkie i gazowane napoje oraz słodycze.
Więcej na temat zdrowego odżywiania znajdzie Pani na stronie www.abcodchudzanie.pl.

Proszę pamiętać, że utrata około 10 kg jest procesem czasochłonnym (około 4 miesięcy), jednak efekty będą widoczne i trwałe.
Pozdrawiam.