Jak schudnąć rok po ciąży?

Witam, mam 20 lat,166 cm i ważę 70 kg. Przed ciążą moja waga wynosiła 59 kg, i chciałabym do niej wrócić. Wychowuję 11 miesięcznego synka i brak mi czasu w ciągu dnia. Próbowałam już diet, ale to nie pomagało... Jem wtedy, kiedy mam czas albo i wcale, często sięgam po coś na szybko... Od roku nie schudłam, a nawet i przytyłam. Proszę o poradę, co powinnam zrobić, jakie ćwiczenia, jaka dieta... Z góry dziękuję:)
20 LAT ponad rok temu

Pani BMI wynosi ponad 25. Wskazuje to na lekką nadwagę. Po ciąży organizm musi się przystosować do nowych warunków i utarta masy ciała, może czasem sprawiać trudności. Jednak z tego, co Pani napisała, wynika, że są popełniane błędy w żywieniu.

Zachęcam do aktywności fizycznej. Jeśli nie ma Pani czasu w ciągu dnia, można zapisać się na wieczorne zajęcia fizyczne do fitness klubu czy na siłownię. Trener powinien dobrać odpowiednie ćwiczenia, dla kobiet po ciąży, aby wzmocnić brzuch i nie przeciążyć kręgosłupa. Oprócz tego może Pani uprawiać sport w weekendy na świeżym powietrzu, czy choćby dużo spacerować.

Jeśli chodzi o odżywianie, powinna Pani zacząć stosować zdrowe nawyki żywieniowe:
Przede wszystkich spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia, w odstępach czasu co 3-4 godziny. Posiłki powinny być jedzone powoli, aby organizm mógł się nasycić. Proszę zwrócić uwagę na nieprzejadanie się. Należy pamiętać o śniadaniu, które jest bardzo ważne, aby przyspieszyć tempo metabolizmu na cały dzień, poprawić koncentrację i pamięć.

Dbanie o to, aby w każdym posiłku znajdował się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe. Ważne jest także dostarczanie 5 porcji warzyw w ciągu dnia. Spożywanie ryb przynajmniej 2 razy w tygodniu. Codzienne spożywanie chudych produktów mlecznych: mleko 1,5%, chude lub półtłuste sery twarogowe, od czasu do czasu ser żółty (tłusty), maślanki, kefiry i jogurty naturalne. Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Unikanie takich produktów, jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka, słodkie i gazowane napoje oraz gotowe dania. Możesz je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Posiłki powinny być zdrowe i spożywane regularnie. Dzięki temu organizm nie będzie magazynował tłuszczu. Aktywność fizyczna dodatkowo pozwoli na utratę masy ciała i ukształtowanie sylwetki.

Powodzenia i pozdrawiam.