Jak mogę schudnąć i utrzymać tę wagę?

Mam na imię Aneta ważę 52kg przy wzroście 168cm. Słyszałam, że modeliki mają wagę 45kg przy większym wzroście. Czy to prawda? Jak mogę zdobyć taką wagę? A jeżeli tak to jak ją utrzymać? Aneta 14lat.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Po pierwsze niektóre modelki z taką masa ciała cierpią na wiele dolegliwości zdrowotnych oraz psychicznych choćby na anoreksję oraz niedobory pokarmowe, mogące być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Po drugie masz prawidłową masę ciała i nie musisz a nawet nie powinnaś się odchudzać, bowiem jesteś w wieku dojrzewania i nadmierne oraz niewłaściwe odchudzanie może zaburzyć Twój rozwój.

Dodatkowo powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że dziewczyny przesadnie chude nie są już modne, ani z pewnością nie podobają się płci przeciwnej. Nie stawiaj sobie za wzór i rozwiązanie wszelkich problemów szczupłej sylwetki.
Jeśli za wszelką cenę chcesz się odchudzać udaj się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista ułoży jadłospis specjalnie do Twojego wieku i potrzeb.

Pozdrawiam.