Jak schudnąć 6-7 kg w dwa miesiące?

Mam prawie 12 lat, ważę 60 kilogramów i mój wzrost to ok.151 cm. Mam okropną nadwagę i nie jestem jeszcze strasznie stary wręcz przeciwnie. Pielęgniarka będzie nas ważyć po feriach mam 2-tygodnie. A boję się, że wyślę mnie na jakieś odchudzanie i będzie po wakacjach. Pomocy!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost mieszczą się w zakresie szeroko pojętej normy. Występuje niewielka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Ponieważ twój organizm ciągle się rozwija niewskazane jest odchudzanie na własną rękę.

Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna. Na turnusy odchudzające w sanatoriach są kierowane dzieci ze znaczną otyłością oraz problemami zdrowotnymi. Pielęgniarka szkolna podczas okresowej kontroli rozwoju powinna przedstawić Ci model prawidłowego odżywiania dla młodzieży w Twoim wieku