Jak mogę trochę przytyć, nie psując swojej sylwetki?

Dzień dobry! Jakieś pół roku temu bardzo zależało mi na utracie 2kg jednak po pewnym czasie zauważyłam że nie tylko osiąnełam swój cel, ale też straciłam o wiele wiecej. Sporo osób zaczyna mi mówić, że wyglądam zbyt chudo. Mam 176 wzrostu i ważę 56,5 kg. Jak mogę trochę przytyć ale w zdrowy sposób nie psując swojej sylwetki (mięśni itp)? Dziękuję za odpowiedz.

Dzień dobry,
Przede wszystkim należy wejść na dodatni bilans kaloryczny, ale przy zachowaniu zdrowych produktów. W Pani przypadku ok. 2500 kcal + więcej w dni, kiedy Pani trenuje (jeśli takie są). To, czego się Pani obawia, czyli popsucie sylwetki, mogłoby nastąpić, gdyby zaczęła Pani spożywać dużo kalorycznych, przetworzonych produktów, fast-foodów itp. Zachowując zasady zdrowego żywienia, jedząc zdrowe posiłki, a przy tym najlepiej wykonując ćwiczenia siłowe - to Pani nie grozi.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/