Jakie sposoby na przytycie?

Witam Serdecznie. Mam 18lat, wzrost 175, 56kg, Ważę zdecydowanie za mało, nie wiem w czym polega problem, ale po prostu nie mogę przytyć, chociaż bym nie wiadomo co jadł nie przytyję. Ponadto ruchu mam mało ponieważ przesiaduję w domu, więc kalorii Nie spalam dużo, a nadal nie mogę przytyć. Od jakiegoś 1miesiąca wziąłem się za ćwiczenia na siłowni, przytyłem tylko 1kg. Proszę o fachową pomoc, co mogę zrobić z owym problemem. Pozdrawiam Serdecznie :)

Szanowny Panie,
Faktycznie waży Pan za mało w stosunku do swojej wysokości ciała. W takim przypadku ustala się dietę z dodatnim bilansem energetycznym. W Pana przypadku, powinien Pan przyjmować ok. 2500 kcal dziennie i zadbać o odpowiednie spożycia białka - ok. 90 gramów na dobę; tłuszczów - ok. 75 gramów na dobę i węglowodanów - ok. 340 gramów na dobę.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań