Jak można ograniczyć mięso w diecie u dzieci?

Dzień dobry. Chciałabym ograniczyć ilość podawania mięsa moim dzieciom do minimum. Czy mogłabym prosić o podanie takiej ilości i jaki rodzaj mięsa byłby najlepszy? Mam dzieci w wieku 9 lat (waży 24 kg), 6 lat (17 kg) i 2,5 roku ( waży 13 kg). Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam. Kasia

Dzień dobry,

dobre zbilansowanie jadłospisu pozwala wykluczyć mięso z diety. Niestety nie ma uniwersalnej diety, którą Pani możemy przesłać.

Jeżeli nie wie Pani jak prawidłowo zbilansować jadłospis - proszę się skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy.

Pozdrawiam
Joanna Warenga