Racjonalnie i z urozmaiceniem czyli dużo warzyw, owoce, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, migdały, pestki ,rośliny strączkowe nabiał, ryby, z ograniczeniem mięsa i tłuszczów zwierzęcych.

0
Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań
21 poziom zaufania

Witam serdecznie,

proszę pamiętać, że w celu utrzymania osiągniętego efektu, bardzo ważne jest, aby na stałe zmienić nawyki żywieniowe- spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia, o stałych porach, dbać o różnorodność spożywanych produktów oraz umiejętnie je dobierać. Proszę stopniowo rozszerzać dietę, dodając do dotychczasowego jadłospisu bazującego na warzywach i owocach, rośliny strączkowe, orzechy oraz nasiona (np. słonecznika, pestki dyni), pełnoziarniste produkty zbożowe (pieczywo, grube kasze, ryż brązowy), a także produkty nabiałowe (jeśli Pani toleruje), chude gatunki mięs oraz ryby.

Pozdrawiam,

mgr Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań

0

Witam serdecznie,

na Pani miejscu wcale bym nie rozpoczynała wspomnianej diety. Jest to dieta rygorystyczna i w ten sposób jedynie zwolni Pani swoją przemianę materii. Dieta powinna być urozmaicona i odpowiednio zbilansowana a nie bazować na jednym rodzaju produktów.
Proszę powoli wprowadzać wszystkie składniki odżywcze. Zacząć od większej ilości białka potem węglowodany i dobre tłuszcze. aby uniknąć efektu jo-jo proszę zwiększać kaloryczność diety o około 100kcal tygodniowo. Należy tez pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nie do końca rozumiem Pana pytanie, gdyż określenie dieta niskowęglowdanowa nie ma zbyt wiele wspólnego z kanapką z szynką (jest to produkt bardzo węglowodanowy). Jeżeli poszukuje Pan stosunkowo łatwych do zjedzenia posiłków o niskiej zawartości węglowodanów polecam przygotowanie sałatek na bazie warzyw i pieczonego mięsa lub mleczne napoje fermentowane (np. kefir, jogurt naturalny).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odżywianie po diecie warzywno-owocowej

Witam! Mam 29 lat i przez ostatnie lata trochę się zaniedbałam. Chciałabym teraz oczyścić swój organizm i zrzucić nadprogramowe kg. Robię obecnie kurację warzywno-owocową Ewy Dąbrowskiej. Zdecydowałam się na 4 tygodnie, niebawem ją ukończę. Udało mi się zrzucić trochę kg. Chciałabym zapytać co mogłabym włączyć do jadłospisu po jej zakończeniu (planuję wprowadzić zdrowy styl odżywiania), aby kontynuować dalej oczyszczanie organizmu z toksyn i przy okazji pozbyć się kilku kg?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

To dość rozbudowane pytanie. Trzeba włączyć normalne jedzenie w odpowiednich ilościach zależnie od masy ciała i trybu życia i proporcjach białka:węglowodany:tłuszcze.
Należy jeść ryby, orzechy, pestki, zielone warzywa, czerwone warzywa, owoce, oliwę z oliwek, pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe, chudy nabiał, jaja itd.
Proporcjonalnie 1/2 talerza powinny zajmować warzywa (ziemniaki to nie warzywa tylko węglowodany w tym kontekście), 1/3 talerza to węglowodany (naprzemiennie ziemniaki, ryż, makaron, kasza , 1/6talerza białko (ryba, jajko, ser, mieso : indyk, kurczak, kaczka bez skóry, polędwiczki wieprzowe, owoce morza, wołowina )

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty