Jak można schudnąć 4 kg w weekend?

Mam 13 lat, ważę 48 kg i mam 160 cm wzrostu. Przeraziłam się bardzo, kiedy wczoraj weszłam na wagę, a wiedząc, że do wakacji pozostał tylko tydzień, muszę schudnąć jak najwięcej! Tydzień temu skończyłam chorować, ponieważ byłam tydzień chora na anginę. A teraz chciałabym się zapytać, co jeść, a czego nie i co jeszcze robić, by schudnąć przez ten tydzień i przez wakacje nie przytyć?

Witam serdecznie,
przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja masa ciała jest w normie i jeśli będziesz to robić, doprowadzisz się do niedowagi i niedożywienia, co będzie mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie. Z pewnością masz świetną figurę.

Po drugie - nie da się schudnąć 4kg w weekend, czy w tydzień- jest to po prostu niemożliwe (w normalnych warunkach). Jeśli nie chcesz mieć nadwagi odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj.

W wakacje zazwyczaj spożywamy więcej przekąsek, lodów i napojów, czemu sprzyja wolny czas i spotkania towarzyskie. Postaraj się unikać słodkich gazowanych napojów, żywności fast food (frytki, hamburgery), a lody wybieraj sorbetowe ze zmiksowanych owoców. Unikaj słodyczy, a zamiast nich jedz owoce i warzywa - latem mamy ogromny wybór tych produktów, są świeże i pełne witamin, a przy tym mają mało kalorii.

Jedz regularnie 4-5 posiłków, a jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek na temat zdrowego odżywiania przeczytaj artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Ruszaj się, by spalać kalorie - spędzaj wakacje aktywnie, a nie na leżaku:-) może jazda na rowerze, albo gry w piłkę z przyjaciółmi sprawią Ci przyjemność.

I jeszcze jedna sprawa - chorowałaś na anginę i prawdopodobnie musiałaś przyjmować antybiotyk - Twój organizm może być teraz osłabiony, więc musisz zadbać szczególnie o odżywianie. Jedz fermentowane przetwory mleczne, takie jak: jogurty naturalne, kefir, czy maślanka, które pomogą zregenerować się bakteriom w jelitach oraz dużo warzyw i owoców, by dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych.

Pozdrawiam