Jak najlepiej stosować błonnik?

Witam , zakupiłem blonnik babka plesznik , jestem sportowcem trenuje pilke nozna i jak najlepiej go stosować ? Słyszałem że 30 min przed posiłkiem ,ale ze względu że moja dieta jest lekkostrawna więc jak stosować ? Czy to prawda że blonnik powoduje gorsze przyswajanie jedzenia ? Dlatego jak najlepiej brac aby wszystkie wartosci odzywcze sie wchlanialy ?

Dieta lekkostrawna i błonnik się nawzajem wykluczają. Jeśli jest potrzeba zwiększenia ilości błonnika w diecie to bez najmniejszego problemu można to zrobić odpowiednim doborem produktów. Owszem, nadmiar błonnika utrudnia wchłanianie żelaza, wapnia, magnezu i innych mikroskładników.