Jak nakłonić bliską osobę do wizyty u psychologa?

Jak przekonać do wizyty u psychologa. Mój problem polega na tym że z powodu choroby Mama musiała przejść na wcześniejszą emeryturę, co spowodowało u Niej załamanie brak chęci do wszystkiego próbuje ja przekonać do wizyty u Psychologa (Sama prosi mnie o Pomoc) lecz za bardzo nie chce iść ponieważ myśli ze jak pójdzie to nią gdzieś zamkną itp. Więc mam mętlik w głowie jak nią przekonać do wizyty. :(

Witam Pana,

można odbyć taką pierwszą wizytę online, w bezpiecznym miejscu w domu, proszę rozważyć taką formę pomocy dla mamy. Konsultacja psychiatryczna, w przypadku depresji wskazana jest farmakoterapia oraz psychoterapia, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś