Jak namówić nastolatkę na odchudzanie?

Witam,nie wiem w jaki sposób namowic córkę na odchudzanie,ma 17l.wazy prawie 100kg.byla juz wiele razy na diecie jedynie ta pudelkowa pozwolila jej schudnąć ok.16kg.ale oczywiście znudzila sie i zaczelo się podjadanie.Podjadanie po kryjomu,slodycze fast foody i tak w kółko,nie mam juz sily z nia walczyć,a widzę jak sie męczy,a co z jej zdrowiem,nie wspomnę o estetyce,wstyd mi za nią a zarazem żal,nie chce sobie pomóc bo lubi jesc.Pomocy.

Dzień dobry,
Radziłabym pójść z córką do dietetyka, psychodietetyka, albo psychologa-psychoterapeuty. Ludzie często zajadają stres, być może podobnie jest z córką. Możliwe, że ma depresję i trzeba jej pomóc, a nie zawstydzać. Psychoterapia pozwoli usunąć przyczynę objadania się, bo jak Pani widzi efekty diety są na razie krótkotrwałe. Serdecznie pozdrawiam,