Jak poradzić sobie z wychowaniem 13-latki?

Witam. Jestem mam 13latki i mam problem wychowawczy. Niewiem jak juz podchodzic do mojej corki. Od roku zaczely byc z nia powazne problemy , probowalam ja namowic na psychologa ale nie chce sie zgodzic. Corka nie slucha sie mnie wogole na wszystko o co ja prosze reaguje krzykiem i zloscia. A jak cos jej nie pasuje lub jest zla to od razu wpada w histerię, wsyatrczy ze jak jestem zajeta obowiazkami a ona stwierdzi ze mam wszystko zucic i z nia porozmawiac a jak tego nie zrobie to jest krzyk i płacz prze 2h . Jest bardxo samolubna , nawet jak bywam chora i zdarzalo mi sie usnac od razu robila wszystko abym tylko nie spala lub nie wypoczela. Rozmowa i prosby nic nie daja, kary typu brak tv i telefonu bo najbrziej jej na tym zalezy co ciagle, nawet wyjscir z koleżankami ma gdzies. Próbowaliśmy nagradzac ja , dawac kieszonkowe itp i dalej nic. Dodam ze od 2 lat mieszka z nami moj partner , wczesniej byłyśmy same . Na poczatku bylo wszystlo ok ale teraz mojego partnera traktuje jak nic, zero posłuszeństwa ani szacunku.. niestety on jest zbyt dobry i mimo wszystlo robi wszystko dla niej.

Witam
Opisany problem jest złożony i wielowarstwowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proszę nakłonić córkę do wizyty u psychologa np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Córka wchodzi w okres dojrzewania i przyczyny jej zachowania mogą być wielowarstwowe. Terapia psychologiczna pomoże jej lepiej siebie zrozumieć, poprawi relacje jej z panią oraz pani partnerem , wyciszy ją wewnętrznie i nauczy kontrolować swoje emocje.
Pozdrawiam
Anna Szyda