Jak nauczyć się cierpliwości?

Jak nauczyć się cierpliwość? Jestem nerwowa i nie potrafię posłuchać jak ktoś coś tłumaczy. Wszystko chce mieć teraz, zaraz, od razu. Nie potrafię czekać. Gdy nie dostaje tego co chce robie się nerwowa, wybuchowa i ranie słowami osoby które kocham, a potem zle się czuje z tym i mam wyrzuty sumienia. Nie chce korzystać z pomocy psychologa tylko chce sama się tego nauczyć. Problem polega na tym ze nie wiem od czego zacząć. Może istnieją terapie samodzielne domowe które pomogą mi zmienić

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje spróbować policzyć do 10 wtedy gdy ma być sytuacja nerwowa.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

bez psychologa nie można przeprowadzić terapii. Innej możliwości nie ma.

Pozdrawiam.