Jak odnaleźć w sobie motywację i zapał do pracy?

Mam 19 lat. Czeka mnie matura i brakuje mi motywacji i chęci do pracy. Potrafię skupić się na pracy jak nauka rzeczy poza szkolnych czy treningi, ale matury unikam. Dama nauka nie jest dla mnie trudnością. Szybko opanowuję materiały szkolne i nie stanowią dla mnie wyzwania. Miewam odczucie jakbym chciał abym kiepsko zdał egzamin i często miewam myśli, w których czuję satysfakcję z niedoli. Np. gdybym miał wypadek to co działoby się wokół mnie, kto by się mną zainteresował. W życiu wszystko mi się wręcz idealnie układa. Czego to może być kwestia? Może potrzeba uwagi (lubię cudzą uwagę), może jakaś podświadoma chęć poniesienia porażki?

Witam Pana,

zalecane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś