Jak oduczyć się usypania na ręce?

Witam mam kłopot 2 lata temu miałem operacje na brzuch/kamienie / ale to nie mój problem mam zanik mięśni i śpię na jednym boku i od tamtego czasu nie mogę inaczej zasnąć jak mieć pod głową rękę . Niestety po 20 min ta ręka drętwieje budzę się i ponownie zasypiam na ręce i tak całą noc :(. Nie pamiętam kiedy bym przespał całą noc .Wcześniej spałem na tym samym boku i było ok a teraz jak przychodzi do snu to jest to samo .Jak odłuczyć usypiania na ręce .Nawet proszki na sen nic nie dają

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie ma raczej prostej odpowiedzi na Pani pytanie. Proszę po prostu starać się zasypiać w innej pozycji, nie trzymając ręki pod głową. Na pewno na początku będzie to trudne, jednakże z czasem na pewno uda się Pani odzwyczaić. Pozdrawiam.