Jak okazywać emocje?

Dlaczego nie okazuje emocji ? Witam mam na imię Adam. Od pewnego czasu mam problemy z głową " czuję pustkę w głowie" i nie czuję emocji. Nie mogę się złościć , nie czuje szczęścia , nie czuje strachu , przyjemności danej rzeczy lub chęć posiadania czegoś , nic mnie nie obchodzi i wszystko jest mi obojętne. Nie mogę o niczym myśleć, ponieważ mam same pustki w głowie. Jak bym był maszyną która musi tylko funkcjonować. Czy są może na to jakieś leki , które zapobiegną dalszemu rozwoju problemu ?

Warto, żeby skorzystał Pan z pomocy specjalisty. Mogą to być początki zaburzeń depresyjnych, ale niekoniecznie. Zależy to także od kontekstu sytuacyjnego i wywiadu dotyczącego historii chorób w rodzinie oraz Pana historii życia. Postawienie diagnozy pozwoli na dobranie formy pomocy- psychoterapii i/lub farmakoterapii.