Jak opiekować się dzieckiem autystycznym?

witam mam syna z autyzmem chcialam zapytac jakie powinnam zrobic badania na zagrzybienie organizmu oraz na jakie produkty jest uczulony(chodzi mi o jedzenie)oraz na zawartosc metali w organizmie. jakie suplementy i witami podaje sie autystykowi prosze o pomoc!!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepiej skontaktować się z dietetykiem i zrobić badania, które zaleci. Poza tym testy na alergie i nietolerancję pokarmową. Na podstawie wyników lekarz powinien dać zalecenia żywieniowe i zapropnować suplementację uzupełniającą ewentualne niedobory.
Pozdrawiam AM