Jak poczuć się kobietą?

Jak poczuć się kobietą? Co świadczy o kobiecości? Nikt nie widzi we mnie kobiety, raczej dziecko bez płci. Mój wygląd nie przypomina kobiety. Jestem niska, chuda, brzydka, mam obfite owłosienie, paskudną gembe. Nie spełnię się w roli żony i matki, nikt mnie nie zechce. Zakonnicą nie będę. Nie mam ani jednej koleżanki. Nie mam nawet pracy, nie skończyłam studiów, nie zrobię kariery. Czy mogę będąc samotną i beznadziejną poczuć się kobietą? Nie piszcie o terapii.

Warto przemyśleć swoją motywację do zmiany i pracy nad sobą. Najczęściej to ona właśnie pozwala inaczej spojrzeć na siebie i innych ludzi, otworzyć się na nich i doświadczyć pozytywnych relacji, bliskości, a także realizować się jako kobieta.
Łatwiej to zrobić z pomocą specjalisty, który wesprze i pokieruje.

Zadaje sobie pani bardzo ważne pytania, dotyczące pani tożsamości, poczucia kobiecości oraz samooceny. Wygląda na to, że nie akceptuje pani siebie obecnej i bardzo surowo siebie ocenia. Zachęcam do zmian :) To jak najbardziej możliwe w procesie psychoterapii, więc warto ją podjąć, aby poczuć się ze sobą dobrze i w bardziej pozytywnych barwach zobaczyć przyszłość.

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/