Utożsamianie i upodobnianie do innych osób

Nie potrafie być sobą, cały czas utożsamiam się z kimś innym. Cóż myśle, że trudno będzie wyjaśnić mi o co dokładnie chodzi, jednak się postaram. Zazwyczaj, gdy obejrze jakiś film czy to przeczytam książke na początku nieświadomie, a nastepnie coraz bardziej świadomie utożsamiam się z jakąś postacią. Przejmuje cechy charakteru, zachowania i w końcu staram się do niej upodobnić nawet z wyglądu. Zaczeło się to już w dzieciństwie. Czym to jest?

Witam,
w Twoim wieku poszukiwanie tożsamości nie jest dziwne,jednak może być wynikiem niskiej samooceny,którą można podnieśc dzięki pomocy przyjaciół,bliskich osób,albo poprzez nawiązanie kontaktu z psychologiem/np.w formie terapii grupowej/.Zawsze jest powód,który zaszczepia w nas przekonanie,że inni są lepsi,mądrzejsi,ładniejsi.Zamiast jednak wciąż zmieniać siebie,trzeba "rozliczyć się "z przyczynami i osobami,które nas poniżały.
Polecam i pozdrawiam.