Jak wyleczyć się z poczucia braku własnej wartości?

Jak wyjść z braku poczucia własnej wartości? Jaki krok ku temu podjąć? Jakich krokòw nie robić? Jestem znerwicowaną osobą marzącą o tym, by ustał we mnie konflikt wewnętrzny! Z jednej strony boję siě prawie wszystkiego, ale z drugiej jestem odważna! I wiem, źe min dzięki pomocy Państwa wyjdę ze shizofrenii! Jak uwierzyć w siebie, tak by objawy choroby minęły? Jak wzmacniać swoje mocne strony? Jak te słabe zamienić w mocne? Czuję się ważna i akceptowana przez Rodzicòw!

Z braku poczucia własnej wartości najlepiej wyjść idąc na psychoterapię. Może Pani umówić się do mnie na wizytę, przez telefon lub przez moją stronę. najważniejsze to nie porzucać decyzji o podjęciu działania. Później może być trudniej. Ten konflikt wewnętrzny jest naturalny, niestety czasami lęki wygrywają częściej. Uwierzyć w siebie, zmienić słabe na mocne strony a w ostateczności pokonać chorobę wg mnie można tylko z pomocą psychoterapii, która wesprze Panią i nauczy wierzyć w siebie bez strachu przed podejmowaniem decyzji.
Pozdrawiam.

Witam,

na wszystkie Pani pytania jest jedna odpowiedź – psychoterapia. Praca ze specjalistą pomoże Pani zaplanować pożądaną w życiu zmianę, odkryć czego Pani chce, jak do tego może Pani dojść, przyjrzeć się Pani możliwościom, zasobom, zaplanować konkretne kroki i wytrwać w ich realizacji.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia diagnozy u psychologa - psychoterapeuty. Po kilku wstępnych spotkaniach, przedstawi diagnozę i zaproponuje dalsze kroki postępowania, prawdopodobnie psychoterapię. Pozdrawiam.