Jak pogodzić się z niepłodnością?

Witam, staramy się od 3 lat o dziecko i niestety ... po badaniach nasienia stwierdzono azoospermie a wszystkie inne w normie prócz prolaktyny ... czytałam dużo na ten temat w internecie i wiem że mamy prawie 0 szanse na dziecko ... nie wiem jak sobie poradzić z tą myślą a tak bardzo pragnęłam naszego dziecka ... jak sie pozbierac i sobie poradzic. w dzien udaje ze jest wszystko ok i pociszam partnera a w nocy gdy nikt nie widzi placze ... jak znalezc pomoc, nadzieje na lepsze jutro ?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Niepłodność to trudna choroba, która bardzo obciąża psychicznie oboje parterów. Radzenie sobie z nią jest procesem, który warto przejść wspólnie z partnerem w toku psychoterapii. Możliwa jest także psychoterapia indywidualna.
Równolegle zachęcam jednak do kontynuowania diagnostyki w klinice leczenia niepłodności i rozważenie różnych możliwości leczenia (jest możliwe np. zapłodnienie spermą dawcy z banku nasienia), a także różnych dróg dla Pani i Państwa związku (np. adopcji lub bezdzietności).

Pozdrawiam!