Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pogodzić się z przeszłością seksualną dziewczyny?

Nie potrafię pogodzić się z przeszłością seksualną mojej dziewczyny. Wiedziałem, że miała 2 partnerów przede mną, ale jakoś mnie to nie dotykało osobiście, dopiero gdy przy jakiejś rozmowie powiedziała, ze "lubi wspólne prysznice"to wtedy dotarło do mnie, to wszystko. Zacząłem wypytywać i teraz nie mogę się uwolnić od natrętnych myśli z tym związanych. Myślę o tym codziennie od 4 miesięcy. Ciągle płacze :( Staram się odsuwać te myśli ale to nic nie daje. Proszę o pomoc bo nie wytrzymuje. :(
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Kiedy dochodzi do gwałtu?

Rzeczywiście wygląda na to, że trudno Panu pogodzić się z tym że Pana dziewcyzna miałą jakieś życie seksualne przed Panem. Z drugiej strony, to z Panem obecnie jest w zwiażku i rozumiem, że sugestia wspólnych pryszniców dotyczyła ich relalizacji włąsnie z Panem. Proszę się nie zadręczac w pojedynkę a porozmawiać ze swoja dziewczyną. Gdyby to nie pomogło proszę umówić sie na spotkanie z psychologiem.

0

Witam,
takie myśli zawsze warto jest przeanalizować, poznać przyczynę ich natrętności oraz zwyczajnie z nimi walczyć. Dobrym miejscem do tego jest psychoterapia. Jeśli pozna Pan ich przyczyny, przyczyny tej ich natrętności będzie sobie Pan mógł z nimi radzić i jednocześnie przyniesie to korzyść dla związku. W terapii także jest miejsce do bezpośredniej pracy z myślami natrętnymi, ich minimalizowania. Zachęcam do podjęcia terapii. Istniała by być może także możliwość doraźnego zastosowania jakiejś farmakoterapii, jednak mocno zachęcam do terapii, ta forma bardziej kompleksowo rozwiązuje problem. W razie pytań czy wątpliwości zapraszam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy