Jak pogodzić się ze zdradą?

Jestem z moim partnetem 7 lat. Mieszkamy razem od niedawna.Kiedyś raz zdarzyła się mu zdrada - pocałunek. Od tego czasu nie ufam mu i grzebie mu w telefonie A teraz ostatnio znalazłam tam ze mój luby założył konto na jakimś wstrętny portalu gdzie są gole zdjecia (on tez swoje dodał) i gdzie można chatowac i umawiać się na seks. Zdenerwowałam się ale rozmawiałam z nim i on nie czuje ze coś zrobił zle. Czy to dla mezczyzn normalne? Powiedział ze szukał tam przyjaźni i nie wie żeby tak zrobil.

Szanowna Pani, pytanie: "czy to normalne dla mężczyzn?" wydaje się być w tej sytuacji nie na miejscu, bo nawet gdyby było to normalne dla wszystkich mężczyzn na świecie, to czy dla Pani byłoby to ok? Związek rządzi się swoimi prawami i to para ustala wewnętrzne jego normy i obowiązujące zasady - tak na przykład mamy do czynienia ze związkami swingerskimi, gdzie 2-3 pary spotykają się na seks wymieniając się partnerami. Z toku Pani wypowiedzi wnioskuję, iż zakładanie kont na takich portalach jest dla Pani czymś niestosownym i nieakceptowalnym. Pytanie co na to partner? Czy uszanuje Pani dyskomfort, czy będzie go trywializował? Wypracowanie wewnętrznych norm związku oczywiście opiera się częściowo o to jakie reguły panują ogólnie w społeczeństwie, ale mogą od tego być odstępstwa. Np. pomimo, iż ogólnie przyjmuje się, że mężczyźni chodzą razem na piwo od czasu doc zasu, to może się zdarzyć, iż dla kobiety (która np. miała ojca alkoholika) taka norma będzie nie do przyjęcia, gdyż nie ptorafi ona tolerować w swoim życiu mężczyzny, który spozywa alkohol. W tej sytuacji jej potencjalny partner dostosouje się do jej potrzeb albo związek nie będzie istniał; chyba, że w toku terapii będzie chciała pracować na swoimi przekonaniami dotyczącymi mężczyzn i alkoholu (ale to zawiłe).
Wobec powyższego wydaje mi się, iż kluczowym ejst wspólne ustalenie z partnerem tego co ejst i tego co nie jest dopuszczalne w związku. Suma sumarum, jeśli nie będziecie mieli podobnego poglądau na życie, to warto się zastanowić, co w ogóle trzyma związek w całości.
Z tego co Pani pisze, z całą pewnością brak w nim (być może z uzasadnionych powodów) zaufania.
Fakt poszukiwania przez partnera przyjaźni, miłości czy seksu w internecie, też może być ważnym sygnałem dotyczącym jego niezaspokojonych w waszym związku ptorzeb lub też poważniejszych problemów soobowościowcyh po jego stronie.
Mam nadzieję, ze byłem pomocny psychologicznymi wywodami, pozdrawiam :)

Witam, Pani partner nadużył Pani zaufanie, pocałował inną kobietę. Od tego czasu brak jest zaufania w Państwa związku. Partner umieścił na portalu swoje nagie zdjęcie tłumacząc że szuka w ten sposób przyjaźni. Jest to dowód raczej na pewnego rodzaju rozhamowanie. Nie jest to typowe zachowanie. W przyjaźni ważne są inne aspekty niż wygląd ciała. Atrakcyjność zewnętrzna jest ważna w kontaktach intymnych, w poszukiwaniu partnera. Cel portalu jest jednoznaczny. Proszę porozmawiać o tym z partnerem, jeżeli Pani tego nie akceptuje. Mogą Państwo skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl