Jak pomóc chłopakowi, który ma napady szału?

Jak pomóc chłopakowi, który kiedy mu się nie powodzi wpada w szał, krzyczy nie miłosiernie i się trzęsie? Co to może być?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Pytasz się, co może oznaczać to, że ktoś wpada w szał, gdy mu się nie powodzi. Bardzo trudno jest udzielić odpowiedzi na to pytanie. Może to oznaczać na przykład niski próg frustracji, dużą potrzebę kontroli, jak również nieumiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami - jednak są to tylko hipotezy.
Jak mu pomóc? Postarać się przekonać go, aby dostrzegał pozytywy niepowodzeń, traktował je nie jako dramat, ale jako wyzwanie.
Pozdrawiam

Witam,
niezbędna byłaby konsultacja psychologiczna, aby rozpoznać źródło niekontrolowania emocji. Znaczenie mogą mieć fakty z jego życia - trudne doświadczenia, traumy. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, bowiem można sobie pomóc - lepiej radzić sobie z emocjami, przez co można znacznie zwiększyć komfort życia.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak