Witam,
jest zbyt mało informacji, aby postawić diagnozę. Uważam, że pierwsze co powinna Pani zrobić, to zapisać się na konsultację do psychoterapeuty, który będzie miał możliwość zadania większej ilości pytań. Zapewne sytuacja nie jest łatwa ani dla Pani, ani dla bliskich, więc warto zadbać o swój komfort psychiczny jak najszybciej.
Trzymam kciuki
Izabela Makowska-Trzeciak
Witam,
wybuchy " bez powodu" oznaczają zwykle, że powód jest, tylko być może głębiej ukryty (niekoniecznie dotyczący tego, co dzieje się w danym momencie; czasem nawet niekoniecznie dotyczący osoby, której zachowanie było bezpośrednim "wyzwalaczem").
Można się temu przyglądać, szukać tego, co ukryte (np. w procesie psychoterapii), podążając w kierunku zmiany zachowań i lepszej kontroli impulsów.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna
Witam. Myślę, że psychoterapia jest tym co mogło by Pani pomóc- przyglądać się sobie, starać się zrozumieć samą siebie, stać się spokojniejszą.
Magdalena Brabec
Witam, nic nie dzieje się bez przyczyny. Uważam, ze potrzebujesz konsultacji psychologicznej. Rozmowa ze spacjalistą pomoże odnależć korzenie złości i braku koncentracji. Nie warto się samemu męczyć ze swoimi myślami.
Pozdrawiam Sylwia
Warto przyjrzeć się, czy sytuacje, w których pojawia się napięcie i wybuch, są do siebie w jakiś sposób podobne? Co się dzieje przed? Kto uczestniczy itp Może to podsunie Pani jakieś rozwiązania i pomysły.
Jeśli ma Pani wrażenie, że wybuchy te są z błahych powodów, oznacza to , że emocje są przeniesione. Czyli, że złości się Pani o coś innego, większego albo na kogoś innego. Ale ponieważ nie okazuje Pani (z jakichś powodów)tych emocji właściwemu obiektowi, wybuchają one jak tylko znajdą jakiś inny, następny punkt zapalny. Warto się przyglądać swoim emocjom. Także temu w jakim punkcie i miejscu życia Pani jest, czy czuje się Pani szczęśliwa, spełniona itp.
Przy braku zmiany albo nasileniu problemu zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty, który przeprowadzi dokładny wywiad i będzie mógł się dokładnie przyjrzeć Pani funkcjonowaniu, a tym samy pomóc.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ataki złości u 22-letniej kobiety – odpowiada Marta Osińska-Białczyk
- Jak zapanować nad nerwami i rozdrażnieniem? – odpowiada Magdalena Pikulska
- Jak poradzić sobie z nerwami i agresją? – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Dlaczego mam nagłe ataki gniewu i złości? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Agresja i niekontrolowane wybuchy złości – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Wybuchy złości i napady histerii – odpowiada Mgr Agnieszka Borowska
- Ataki złości na narzeczonego – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- W jaki sposób poprawić koncentrację? – odpowiada Mgr Klaudia Andrzejczak
- Niekontrolowany wybuch złości u 23-latki – odpowiada Mgr Monika Kasza
- Niekontrolowane wybuchy złości a niedoczynność tarczycy – odpowiada Mgr Violetta Ruksza