Jak pomóc dziecku, które stresuje się będąc w nowej sytuacji?

Dzień dobry. Mam problem ze swoją córką, ponieważ bardzo często się stresuje, głównie gdy znajduje się w nowej sytuacji, nowym miejscu. Prawie w ogóle nie wychodzi z domu, przed każdym jedzeniem tak się stresuje, że chce jej się wymiotować, a rano prawie zawsze biegnie do łazienki. Nawet przygotowanie sobie kanapki jest dla niej stresujące. Ma 15 lat, 164 cm wzrostu, waży 46 kg. Nie chce iść do lekarza, bo mówi, że znowu zwymiotuje i umrze ze stresu. Nie wiem, co robić.

Witam, martwi się Pani o córkę, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, zastanowić się nad podłożem lęku, zaburzeń odżywiania. Czy w szkole córki jest psycholog z którym może Pani porozmawiać?
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Warto zastanowić się, czy źródłem problemu rzeczywiście jest stres, czy coś innego (np zaburzenia jedzenia). Zachęcałabym jednak do podjęcia zdecydowanych działań- konsultacji lekarskiej i psychologicznej, zanim podobne objawy doprowadzą do innych, poważniejszych zaburzeń.