Jak poprawić koncentrację?

Witam serdecznie wyjechałam do Niemiec pracuje przechodzę duże stresy w pracy również w domu brak mi koncentracji nie mogę przesłać to nauczyć się języka uczę się w domu ale po chwili zapominam to co się uczyłam w pracy też ciężko mi się porozumieć bo nie pamiętam co się uczyłam dzień w czeskiej proszę o podanie jakiś skutecznych leków pozdrawiam Bogusława

Proszę Pani,dekoncentracja może być wynikiem wielu czynników,również związanych z miejscem nauki,jego specyfiką,czy monotonią.Najlepiej będzie,gdy spróbuje Pani rozpoznać je,a wraz z nimi własne potrzeby,do których się Pani odrywa od nauki.Na pewno byłoby też możliwe podjęcie próby wyrażenia swoich trudności/językowych/ jakiejś niemieckojęzycznej koleżance w pracy i poproszenie jej o pomoc,choćby kilkoma słowami.Zachęcam do takiej próby od zaraz,bo pomoże się Pani ośmielić i otworzyć na kontakty,a te nie zależą od płynności językowej.
Proszę powtórnie napisac,jak poszła pierwsza próba.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Często wraz z dużymi zmianami życiowymi pojawiają się zaburzenia adaptacyjne, które mogą skutkować poczuciem ogólnej dezorientacji, stresu, apatii, brakiem koncentracji, zaburzeniami uwagi czy pamięci. Ważne, by w tym czasie mieć świadomość właśnie tego, że jest to jedno z mogących wystąpić w takim czasie zjawisk i być reakcją na zmianę, która - nawet jeśli docelowo na lepsze - jest zwykle trudna. Nowe otoczenie i wymagania mogą stanowić dla Pani wyzwanie przerastające chwilowo możliwości poradzenia sobie z nimi w sposób dotąd dostępny. Proszę maksymalnie zadbać teraz o siebie, o odpowiednią ilość snu, wartościową dietę. Oczywiście na ile to możliwe. Dodatkowo proszę sobie założyć możliwe do realizacji cele. Może potrzebuje Pani dać sobie przyzwolenie na naukę języka w nieco dłuższym czasie niż to się wcześniej wydawało? Paradoksalnie to właśnie wtedy gdy Pani nieco będzie mniej surowa dla siebie, może wszystko stać się łatwiejsze do realizacji. Pozdrawiam.