Jak poradzić sobie po odrzuceniu?

Wiatm , jestem w beznadziejnej życiowej sytuacji, starałem sie nachalnie kiedys o dziewczyne, niestety urwała nasz kontakt. Mimo, że zrozumiałem, ze nic na siłę chciałbym zostac jej kolegą. Ona straciła do mnie zaufanie, nie chce mnie znac poniewaz w trakcie zakochania robiłem dużo rzeczy, których nie powinienem. Niestety ona nie rozumie, że zakochanie to inny stan umysłu. Przeszło mi. Chciałbym zostac jej kolegą. Prosze o pomoc, gdyż ona nie chce mi ani odpisywac ani ze mna rozmawiac.

Każdy człowiek chce czuć się chciany, kochany, akceptowany, to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb.
Jedno jest pewne - nikt nie lubi odrzucenia, ale niektórzy nie lubią bardziej. Cierpią mocniej i dłużej.

Odpowiadając na Pana pytanie - jak poradzić sobie z odrzuceniem, sugeruję aby zmienić znaczenie sytuacji. Zamiast myśleć: "Jestem całkowicie załamany" albo "Nie wytrzymam tego" czy "Nie jestem w stanie żyć" LEPIEJ POMYŚLEĆ: "To jest bardzo bolesne, ale dam radę, przetrwam to!".

Proszę też nie wkręć się w poczucie winy, wstydu czy złości z powodu swojej wrażliwości na odrzucenie, bo pogarsza się wtedy jedynie samopoczucie, jeśli nie dajemy sobie prawa do swoich emocji. Zamiast myśleć: "Jak można być takim idiotą i tak się martwić!" proszę pomyśleć: "Trudno tak mam. Jest i tak trochę lepiej niż kiedyś. Żyję najlepiej, jak potrafię. Dam radę".

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
W obecnej sytuacji najważniejsze jest, aby zachowanie nie były powielane
ani w stosunku do tej dziewczyny, ani żadnej innej, gdyż każdy związek
będzie miał takie samo zakończenie. Żadna dziewczyna nie lubi być tak
traktowana. Mimo, że Pana intencje są dobre, ciągłe zabieganie o uwagę,
chęć zatrzymania partnerki, zwykle prowadzą do tego,
że druga strona zaczyna odbierać to jako zaborczość.
Jeżeli kiedykolwiek w przeszłości miały miejsce podobne scenariusze,
to może oznaczać, że Pana związki niszczone są przez Pana niską samoocenę.
W takim przypadku wskazana jest terapia psychologiczna, dzięki
której będzie Pan miał możliwość dotarcia do źródła problemu
i znalezienie sposobu jego rozwiązania.
Dziewczyna, żeby z Panem wejść ponownie w jakiekolwiek relacje,
musi być przekonana, że Pan naprawdę się zmienił.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie i ewentualnie
podjąć terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Rozumiem, że może być Panu bardzo ciężko z tą sytuacją. Poczucie bycia odrzuconym to bardzo przykre uczucie.
Jednak sądzę, że postawione granice należy uszanować. Zdarza się, że ludzie, którym trudno było ze sobą nawet rozmawiać po czasie potrafią to zrobić i jest możliwa jakaś relacja, ale czy tak mogłoby być u Pana, tego nie wiadomo. Być może warto by rozważył Pan konsultacje a może i podjęcie psychoterapii. To mogłoby Panu pomóc uporządkować uczucia, jakie teraz Pan przeżywa, ale też zajrzeć w mechanizmy Pana funkcjonowania w relacjach z kobietami, poczucie własnej wartości, potrzebę kontroli i ewentualnie coś zmienić.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, rozumiem, że może być panu ciężko w obecnej sytuacji. Myślę jednak, że jeżeli dziewczyna zdecydowała o zakończeniu waszej znajomości to należy jej decyzję uszanować. Pozdrawiam.