Jak poradzić sobie z takim objawem depresji?

Mam tak że jak jest za dużo czegoś do czytania, to rezygnuję z przeczytania tego, kiedyś uwielbiałam czytać książki, teraz bym nie dała rady. Tak samo mam np. z filmami na YouTubie, im dłużej trwają tym mniejsza we mnie siła na ich obejrzenie. To przez depresję, a konkretnie jej dwa objawy - brak energii i brak koncentracji. Dzięki czemu może mi to przejść?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brak energii oraz problemy z koncentracją to jedne z objawów depresji, o której Pani wspomina.

W pierwszej kolejności proszę udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, by porozmawiać o tym problemie. Specjalista zdrowia psychicznego zaleci Pani dalsze postępowanie. Być może będzie to psychoterapia, która jest bardzo pomocna w tego typu zaburzeniach. Jeśli jej jeszcze Pani nie rozpoczęła, to serdecznie do tego zachęcamy.

Ponadto pomóc może zwiększenie aktywności fizycznej, zadbanie o dobry sen i zdrowe nawyki żywieniowe, a także relaksacja.

Przyczyny i metody leczenia problemów z koncentracją opisane zostały w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-koncentracja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.