Jak poradzić sobie z tym obrzydzeniem?

Dzień dobry. Mam 20 lat, jako nastolatka często czułam podniecenie seksualne, lecz teraz zanikło. Ze względu na zaburzenia odżywiania straciłam miesiączkę i myślałam, że to właśnie z tego powodu nie odczuwam już podniecenia. Jestem w procesie zdrowienia, teraz odczuwam podniecenie sporadycznie, bardzo trudno jest je wywołać. Czuję obrzydzenie na myśl o czyimś dotyku na moim ciele, lecz jednocześnie bardzo chciałabym być aktywna seksualnie. Jakie kroki mogę podjąć by przeciwdziałać temu problemowi?

Szanowna Pani,

Zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem, który skieruje Panią na odpowiednie badania (szereg czynników może się składać na spadek libido, np. poziom hormonów, ale nie tylko) oraz do rozpoczęcia psychoterapii. Zakłócona relacja z ciałem wymaga zaopiekowania zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Polecam Pani również zainteresowanie się terapią poprzez ruch i taniec.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo dobrego.