Jak porozmawiać z rodzicami o rezygnacji ze studiów?

Witam. Nie wiem jak powiedziec rodzicom, że chcialabym zrezygnować ze studiów. Aktualny kierunek na którym jestem został wybrany pod wpływem rodziców i nie odnajduję się na nim ani trochę. Jest bardzo ciężki i wywołuje u mnie ogromny stres. Przez każdym trudniejszym wykładem płacze i moj żołądek jest scisniety nie potrafie nic przełknąć i czuje jakbym miala wymiotować. Chcialabym zrezygnować bo jestem dopiero po 1 semestrze i od października zacząć nowe studia ale nie wiem jak poinformować o tym rodziców. Bardzo boje sie ich zdania ale nie daje sobie rady psychicznie na tym kierunku.

Dzień dobry, pisze Pan że odczuwa trudność w tym jak powiedzieć rodzicom o swojej decyzji. Być może ma Pan poczucie że ich zawiedzie, ale pisze Pan również że studia które rozpoczął źle wpływają na Pana stan psychiczny. Pomocne może być napisanie listu który będzie przygotowaniem do rozmowy. Może Pan zawrzeć w nim wszystko czym chciałby się Pan podzielić z rodzicami i przygotować do ich oczekiwanych reakcji na wiadomość. Może Pan napisać o swoich uczuciach, o tym jak negatywny wpływ ma na Pana obecna sytuacja. O tym jak odpowiedzieć na ich pytania. Ważnym argumentem jest również to, że wie Pan już gdzie chciałby studiować i że ma Pan sprecyzowane plany co do swojej przyszłości.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka