Dlaczego mam problemy z nauką?

Trzy razy podchodzilam do studiów i nie zaliczyłam nawet I semestru. Nienawidzę się uczyć, nawet nie potrafię. Moi znajomi już dawno studia pokonczyli, ja mam tylko maturę. Moja siostra zawsze miała w szkole 5 i 6, a ja 1 i 2. Rodzice mnie wciąż namawiają na studia, ale nie chcę. Co robić?

Dzień dobry Pani.
A czemu Pani w ogóle się zmusza? Jak Pani nie chce studiować, to może lepiej zająć się czymś innym,co będzie sprawiało Pani radość, dawało satysfakcję i pozwalało rozwijać się zgodnie z własnymi potrzebami. Jakaś praca/zawód? Nie każdy musi kończyć studia.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/

Witam, trzy razy podchodziła Pani do studiów. Nie lubi się Pani uczyć, nie potrafi. Jest Pani pod presją otoczenia aby skończyć studia, porównuje się do siostry, do znajomych. Proszę się zastanowić co Pani chce robić, jeżeli nie ma potrzeby dalszego kształcenia, jaką drogę wybrać. Czego Pani oczekuje od siebie, jakie są Pani cele.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią. Czytając Pani post myślę, że do realizowania programu jakichkolwiek studiów potrzebuje Pani koncentracji uwagi oraz motywacji. Nie mam pewności o którym konkretnie kłopocie Pani pisze w swoim poście. Dobra kondycja uwagi jest nam potrzebna do przyswajania nowego materiału, przechowywania tego co już zapamiętamy oraz do odtwarzania zapamiętanego materiału. To co może być jedną z przyczyn osłabionej uwagi to silny i/lub długotrwały stres. Silna motywacja jest potrzebna by osiągać zamierzone cele. Nie mam pewności czy studia to cel, który jest Pani celem. W poście przeczytałem, że to Pani otoczeniu zależy by Pani studiowała. Ważne, żeby Pani mogła realizować własne cele. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/