Jak postąpić z partnerem, który nadużywa alkoholu?

Mój partner nadużywa alkoholu po takim piciu traci rzeczywistosc, wyzywa mnie od różnorodnych a mamy wspólnie 3 dzieci od 12 do 14 lat jest po wyroku gdzie spędził 3 lata w więzieniu ale to on twierdzi że ja jestem chora

Witam,
nie pisze Pani od jakiego czasu trwa kłopot z używaniem alkoholu przez Pani partnera. Widzę jednak, że sposób postępowania Pani Partnera może wiązać się z przemocą psychiczną (i fizyczną?) wobec Pani i pośrednio także wobec dzieci. Warto pamiętać, że dzieci uczą się sposobów radzenia sobie w trudnej rzeczywistości i prędzej czy później zaczną naśladować zachowania Pani partnera i/lub Pani. Wiem, jak trudno jest Pani uwierzyć, że to Pani ma rację - zauważając niepokojące sygnały,a nie partner zwracający uwagę na Pani chorobę. W takiej sytuacji warto konkretnie opisać partnerowi sytuacje, jakie powoduje jego picie. należy wskazać mu straty, jakie może przynieść dalsze nadużywanie alkoholu.Trzeba także postawić wyraźne granice, których konsekwentnie będzie Pani przestrzegała. W ten sposób, być może partner zgłosi się do poradni leczenia uzależnień lub poszuka pomocy. A może po prostu zaprzestanie picia w ilościach uaktywniających niepożądane zachowania. Warto udać się także po pomoc do instytucji pomocowych, takich jak Ośrodek Interwencji Kryzysowej, gdzie bezpłatnie otrzyma Pani poradę na temat dostępnych w konkretnym, Pani przypadku, środków pomocy. Życzę siły i spokoju.