Jak postąpić z partnerem, który jest alkoholikiem?

Witam jestem młodą osobą mam 28 lat mam trójkę dzieci dwie córki z pierwszego związku i najmłodszego synka w wieku 16 miesięcy z obecnym partnerem. Narzeczony pije codziennie nie bywa agresywny fizycznie ale słownie często rani słowami których nie pamięta nie mam gdzie pójść mieszkanie w którym mieszkamy jest jego nie posiadam zbyt dużych dochodów aby móc ot tak pójść na wynajem jestem zmęczona i sfrustrowana takim życiem chce dla dzieci jak najlepiej ale przez jego picie i strach że nie dam rady ich wyzywic samej ciągne ten związek ukrywam jak mogę jego problem z alkoholem on uważa że oczywiście problemu nie ma boję się momentami o siebie czy dzieci zwłaszcza o córki co powinnam zrobić jak się zachować czy jest sens ciągnąć to dalej i wierzyć że się zmieni dodam tylko jeszcze że nadal coś czuje do niego proszę o pomoc

Jeżeli nie uda się skłonić partnera do terapii to KONIECZNIE należy samej pójść do poradni terapii uzależnień i podjąć własną terapię współuzależnienia. Tam można będzie nauczyć się właściwego postępowania. Nie należy ukrywać problemu alkoholowego partnera przed innymi.

Bardzo Pani współczuję. Stoi Pani przed trudnym wyborem życiowym. Jeśli chodzi o warunki lokalowe, to może najprościej by było dopytać w MOPSie o Dom dla matek z dziećmi, z pewnością otrzyma tam Pani wskazówki, gdzie może Pani się zatrzymać. Zapewni Pani dzieciom i sobie wytchnienie od przemocy słownej partnera. Zyska Pani nowe spojrzenie na sytuację, a być może Pani partner dostrzeże problem i zdecyduje się na psychoterapię. Romans z alkoholem bardzo trudno jest wyleczyć, ale każdą chorobę trzeba próbować leczyć. Najpierw to, a później psychoterapia własna partnera. Jeśli uda się "otrzeźwieć" to i Państwa związek rozkwitnie. Teraz trudno jest przewidzieć, czy coś się ułoży, skoro jest przemoc i brak refleksji ze strony Pani partnera. Dzieci chłoną Pani trudne emocje, więc ze względu na nie, warto poszukać innej opcji mieszkania. Życzę powodzenia!