Kłótnie i konflikty ze starszym partnerem

Witam.Mam 27 lat i Mieszkam z partnerem o 19 lat starszego. Moj związek to ciągłe kłutnie i konflikty . Partner wogole mnie nie potrafi zrozumieć że opieka nad dzieckiem 24/h bywa męczące co powoduje u mnie problemy w życiu intymnym. O podziale obowiązków nad dzieckiem wogole nie chce partner słyszec co jest dla mnie obciążeniem. Czy dlatego nie mam chęci na seks. Jak mogę wrócić do udanego seksu? Przez brak chęci wali się cały mój związek.

Witam,
jeśli jest Pani zmęczona wieloma obowiązkami i nie może Pani liczyć na pomoc i wsparcie, to jest zrozumiałe, ze wieczorem myśli Pani tylko o odpoczynku.
Trudno również wykrzesać czułość dla kogoś , kto chce uczestniczyć tylko w jakimś fragmencie naszego życia i to wygodnym dla niego, a nie w całości.
Pani chce siebie naprawić, aby ratować związek, znowu coś dawać , więcej i więcej.
Pani dziecko, to też część Waszego związku, o czym Pani partner powinien wiedzieć, jeśli nie akceptuje tego i swojego udziału w tym, to zastanowiłabym się czy to jest w ogóle związek.
pozdrawiam
Beata Jaszczak

Witam.... przykro czytać taki smutny list. To oczywiste, że seks jest bardzo subtelną, a więc wrażliwą na niepokoje i stresy dziedziną ludzkiego działania... na Pani miejscu też nie miałbym ochoty na zbliżenie z kimś, kto nie respektuje moich potrzeb, nie szanuje mnie, nie okazuje na codzień ciepła czy nawet życzliwości - to naturalne.Bardziej byłbym zaniepokojony, gdyby w takich warunkach życia miała Pani ochotę na współżycie..
Moja rada: proszę nie zwlekajcie Państwo tylko skontaktujcie się proszę z ośrodkiem prowadzącym terapię małżeńską - dla par i rodzin. W dziale informacji regionalnego oddziału NFZ, dowie się Pani gdzie można z takiej formy pomocy skorzystać - najbliżej Pani miejsca zamieszkania. Z treści Pani listu wnioskuję, że mąż może nie chcieć uczestniczyć w takiej terapii - proszę się tym nie zrażać, tylko samodzielnie skontaktować się terapeutą, psychologiem. Na spotkaniu ze specjalistą pewnie szybko uda się odnaleźć sposób na rozwiązanie Pani problemu. Proszę nie zwlekać - czas działa na Pani niekorzyść. Pozdrawiam.