Problem z relacją między partnerami

Mam na imie Monica jeste, z chlolakiem o 10lat starszym, przyjechalam do niego jako opiekunka do dziecka, bo mama dzieci zsotawila kilka lat temu, rowniez jego mama zostawila go jak byl maly. Na poczatku sie ikladalo czulam sie szczesliwa, teraz nie umie docenic niczego co robie, zachowuje sie jak despota, czesto kloci, obarczyl mnie wszystkim co dotyczu dzieci, nie wspiera mnie, poyrafi wybuchnac kiefy podniose glos lub powiem cos nie tak. Kocham go i chchialabum zeby zrozumial ze mnie rani

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Pani trudnej sytuacji i rozumiem, że pragnie Pani, żeby partner zrozumiał swoje błędy i zmienił niektóre ze swoich zachowań. Niestety, nasz wpływ na drugiego człowieka jest ograniczony. Partner jest dorosłym mężczyzną o ukształtowanej osobowości, trudno doświadczonym przez m.in. porzucenie przez własną matkę, odejściem swojej żony itp. Wobec tak skomplikowanej i długotrwałej sytuacji konieczna jest świadomość i motywacja samego mężczyzny, zauważenie destrukcyjności własnych zachowań i pragnienie zmiany. Niestety, nie jest możliwe zmienić kogoś, kto takiej zmiany nie chce i nie widzi z niej potencjalnych korzyści dla siebie. Moje słowa nie mają brzmieć pesymistycznie! Pragnę tylko zaznaczyć, że nie jest Pani odpowiedzialna za zachowania partnera i pełnego wpływu na nie.

Zachęcam oboje Państwa do podjęcia terapii partnerskiej.
Może Pani także samodzielnie skorzystać z psychoterapii indywidualnej, aby lepiej zrozumieć swoją rolę i pozycję w tej relacji.

Pozdrawiam!

Witam,
zachęcam Panią do kontaktu,ponieważ mężczyzna najprawdopodobniej "odbija sobie"zdradę kobiet/począwszy od matki/ na tej,która z nim zostaje i która go zaczyna kochać.Być może dlatego odchodzą również następne.Bardzo ucierpią na tym dzieci a on sam pogrąży się w depresji,gdyż nie jest świadomy swojego postępowania w sposób wystarczający.Zachęcam jednocześnie,by skorzystał z pomocy razem z Panią/psychoterapia pary/.Jeżeli są trudności uzyskania tej formy pomocy,jaką proponuję,prosze zgłosić problem nawet w MOPS-ie,gdyż tam pracują specjaliści pomagający rodzinie,albo pomogą Pani w dostępie do nich.
Serdecznie pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam do Rzeszowa.

Dzień dobry, trudno udzielić wyczerpującej odpowiedzi na portalu, relacje pomiędzy dwojgiem ludzi jest zazwyczaj bardzo złożona. Jeżeli chce pani walczyć o ten związek zachęcam do podjęcia terapii par i małżeństw (lub chociaż konsultacji) następnie razem ze specjalistą zdecydujecie państwo o dalszych krokach. Oczywiście pani partner również musi mieć motywację do ratowania waszego związku. Jeżeli nie jest zainteresowany podjęciem pracy nad waszą relacją, musi pani odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce pani nadal być w tym związku. Pozdrawiam.