Jak powinna wyglądać dieta 1300 Kcal?

Witam Stosuję dietę 1300/1400Klca Dziennie. Mam pytanie czy moje proporcje, zrównoważenie składników odżywczych jest w miarę prawidłowe. B-około 130g T- Do 30g Maxymalnie W-około 140gr Dziennie. Tłuszcz stanowi tutaj między 15% A 20% dziennych kalorii.Tylko. Mam 43l,180cm i obecna waga 128kg.Dwa miesiące temu było 139kg.Stosuję produkty jak najmniej przetworzone, gotuję na parze, Dietę uzupełniam Magnezem 240mg na noc. Dziękuję i pozdrawiam

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od konkretnej osoby, jej stanów zdrowia, stylu życia, ewentualnych chorób. Jednak dieta 1300/1400kcal to dieta o bardzo niskiej kaloryczności, poniżej PPM, która powoduje często (po początkowym chudnięciu) rozregulowanie układu metabolicznego i hormonalnego oraz efekt jojo. Zalecałabym raczej udanie się do dietetyka, który ułoży Panu dobrze zbilansowaną, redukcyjną dietę.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka