Jak powinnam interpretować poniższe wyniki badań?

Witam,
beta HCG z 6000 U/I wzrosła na 9000 U/I, czy to nie za mało, okres miałam 1 czerwca. Czy po symulacji jajeczkowania closterbeggit beta może rosnąć wolniej? Wcześniej z 1700 U/I urosła mi na 6000U/I w ciągu 5 dni.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!

W dniu wysłania zapytania była Pani w 6. tygodniu i 1. dniu ciąży. Na tym etapie przyrost hormonu zwykle jest większy. Zasadniczo zakłada się, że w ciągu 2 dni stężenie beta HCG ulega podwojeniu.

Jeśli przyrost hormonu jest mniejszy, to rośnie ryzyko poronienia lub ciąży ektopowej. Proszę jednak zachować spokój, gdyż mówimy tu jedynie o ryzyku. W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu wykonania kontrolnego badania USG.

W odpowiedzi na ostatnie pytanie pragnę zaznaczyć, iż stymulacja jajeczkowania nie ma wpływu na przyrost hormonu beta HCG.

Pozdrawiam