Jak powinno używać się soli w diecie Hashimoto?

Witam, mam pytanie odnośnie używania soli w chorobie hashimoto. Jak to wygląda? Wiele endokrynologów zaleca zażywanie jodu w np tabletkach, a dietetycy wręcz tego zabraniają. Czy sporadyczne używanie soli np do ziemniaków czy szczypta dziennie do np kanapek jest dozwolona?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Sporadyczne stosowanie soli nie powinno zaszkodzić, sód jest też ważnym elementem diety.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka