Jak pozbyć się kilku kilogramów?

Witam, mam na imię Marek mam 16 lat, 100 kg, 180 cm wzrostu. 3 razy tygodniowo biegam na siłownie, do tego 2x tygodniowo pokonuje dystans 5-6 km biegnąc. 2 lat temu miałem wycinany wyrostek robaczkowy. W trakcie leczenia schudłem z 10 kg (kroplówki itp.) i w domu przybrałem i porobiły mi się rozstępy. Chciałbym się pozbyć paru kilogramów, ale bez żadnych spalaczy itp.
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Tłuszcze wielonienasycone

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Myślę, że przy tak dużej aktywności fizycznej, w zupełności wystarczy wprowadzenie kilku modyfikacji w żywieniu.
Przede wszystkim proponuję zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 - to pomoże uregulować metabolizm i zapobiegnie nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Wskazana jest też rezygnacja ze słodyczy (w tym również pieczywa cukierniczego typu drożdżówki, pączki, ciastka francuskie itp.), napojów słodzonych (dosładzanie kawy i herbaty, gotowe soki, wody smakowe) i przekąsek typu chipsy, krakersy itp.
Spośród produktów zbożowych dobrze byłoby wybierać pełnoziarniste.
Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.
Należy również zwiększyć spożycie owoców i warzyw każdego dnia.

0

Witam, nie napisałeś od jakiego czasu jesteś aktywny fizycznie – jeśli Twoje starania w osiągnięciu szczupłej sylwetki poprzez ćwiczenia dopiero się rozpoczęły pamiętaj, że przy skutecznej i trwałej utracie zbędnych kilogramów potrzeba czasu i właściwej diety. Pisząc dieta mam na myśli raczej zmianę nawyków żywieniowych – przestawienie się na te prawidłowe i wyeliminowanie popełnianych przez Ciebie błędów. Pomoże Ci w tym artykuł http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe oraz inne w dziale zdrowe odżywianie. Pamiętaj też, że jeśli ćwiczysz już kilka lat możesz mieć rozbudowaną masę mięśniową, która waży więcej niż tkanka tłuszczowa – stąd wysoka ilość kilogramów na wadze. W tym wypadku warto udać się do dietetyka i wykonać pomiar składu ciała. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy