Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się zaburzeń odżywiania?

mam 24 lata i ciągle czuje sie senna,ale także poddenerwowana ,ciągle jem zajadając stres co spowodowało zaburzenia odrzywiania i skoki wagi. jak moge się tego pozbyć? Prosze o pomoc.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam.

Na podstawie tak krótkiego opisu bardzo trudno jest powiedzieć, o co tak na prawdę chodzi. Możliwe, że powodem wszystkich objawów jest "stres", o którym Pani pisze. Wtedy należałoby rozwiązać powody jego występowania (zmiana pracy? zmiana miejsca zamieszkania? rozmowa z kimś bliskim?) i pozostałe objawy również powinny ustąpić. Z pomocą przyjdzie tu psycholog.

Możliwe jest również, że stres i napięcie emocjonalne występują jako reakcja organizmu na zwiększenie przyjmowania jedzenia. Wtedy należałoby skonsultować się z lekarzem i dietetykiem, żeby znaleźć powody zwiększenia apetytu.

To, co niezależnie od powodów doradzę, to aktywność fizyczna. Senność może być spowodowana albo somatycznie (zmęczenie organizmu przez toczący sięproces chorobowy) albo psychologicznie (jako chęć odłączenia się od otaczającego świata). Ruch, ćwiczenia, zmęczenie się powoduje wytwarzanie dużej ilości związków chemicznych, które podnoszą odporność i poprawiają nastrój. Dodatkowo, jeśli są systematyczne i regularne, pozwalają spalić nadmiarowe kilogramy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

0

witam Panią,

Muszę stwierdzić iż bardzo skrótowo opisała Pani swój problem. W zależności od natężenia zaburzeń odżywiania i powagi sytuacji są rożne metody leczenia. jedną z nich jest konsultacja z psychologiem zajmującym sie tego typu przypadkami a następnie z dietetykiem który pomoże w ustaleniu indywidualnej i zdrowej diety .
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Współpraca ze specjalistą powinna pomóc w rozwiązaniu problemu. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy