Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać rodziców, żebym mogła wychodzić bez młodszej siostry?

Witam mam 14 lat i mam problem z siostrą i rodzicami. Mam młodszą dwunastoletnią siostrę. Ona chce wszędzie ze mną chodzić, z moimi znajomymi. Niektórzy nawet śmieją się,że to obciach, zabierać ją wszędzie ze sobą. Jak jej nie zbiorę, to rodzice się ze mną wykłócają i mam szlaban na dwór. Jak ja im mam powiedzieć, że nie chcę jej zabierać nigdzie ze sobą, bo mnie denerwuje i, że mam swoich znajomych,a ona swoich? Mam dość rodziców. Proszę, naprawdę potrzebuje pomocy.Nie chcę jej zabierać na dwór
14 LAT ponad rok temu

Leki przeciwdepresyjne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Odbiera chęć do życia, zabiera energię. Jak walczyć z depresją? Można stosować leki. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o lekach na depresję.

Witam serdecznie,
Postaraj się wypracować z rodzicami kompromis. Powiedz im, że nie możesz za każdym razem zabierać siostry ze sobą, gdyż potrzebujesz spędzać trochę czasu sama ze swoimi przyjaciółmi. Ustal z nimi, że będziesz brała siostrę na przykład co drugi dzień.
Spróbuj również porozmawiać z siostrą- wytłumacz jej, że ważne dla niej jest, aby rozwijała kontakty ze swoimi rówieśnikami.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Spokojnie porozmawiaj z rodzicami, wytłumacz im swój punkt widzenia, zaproponuj coś " w zamian" np: że 1 raz w miesiącu gdzieś ekstra ją zabierzesz czy coś z nią zrobisz. Ponegocjuj

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy