Zakaz od rodziców na wychodzenie z domu

Mam 16 lat,zawsze uczyłem się przeciętnie,wraz z pójściem do technikum zacząłem się uczyć,dostaje dobre oceny,mój problem jest taki że rodzice nie wypuszczają mnie w domu,moge wyjść jedynie w sobotę choć i tak muszę wrócić maksimum o19stej,a w reszte tygodnia moge wychodzić na godzinę,kumple pytają czy mam areszt domowy ?widze sie ze znajomymi 30-40 min, nie mogę tego wytrzymać,nawet jak już wszystko umiem to musze się męczyć nad zeszytami,nie wytrzymam już tej codzienności,jak zmienić rodziców?

Witaj. Myślę, że w tej sytuacji najlepiej z nimi porozmawiać ale na spokojnie, aby każda ze stron poszła na jakiś kompromis. Zastanów się ile czasu byś chciał spedzać poza domem, ale tak, żeby nie zawalić nauki i coś zaproponuj rodzicom i poproś aby oni zaproponowali swoje nieco łagodniejsze warunki od tych dotychczasowych.
Zauważ też, że może dzięki temu, że jesteś w domu to wiecej wiesz bo więcej się uczysz a rodzicom może wlasnie o to chodzić.
Magdalena Brabec

witaj,
rozumiem, że sytuacja jaką masz obecnie w domu jest dla Ciebie trudna. Zastanawiam się jak rodzice tłumaczą zakaz wychodzenia z domu: boją się, nie lubią twoich znajomych, mają złe doświadczenia z przeszłości, czy może jeszcze inaczej? warto rodzicom powiedzieć jak się czujesz, jak Ty to widzisz, że Cię to demotywuje do nauki i w ogóle do życia. Mam nadzieję, że może wtedy coś się zmieni.
pozdrawiam