Jak uświadomić rodzicom, że nie jestem już dzieckiem?

  Mam 15 lat, niektórym wydaję się, że jestem "gówniarz" itp., ale psychicznie jestem naprawdę dojrzała. Mam dobre oceny (w miarę), w domu sprzątam codziennie cały dom, rodzice nie mają ze mną problemów, a jednak nie da się ich do niczego przekonać. Oczywiście w przyszłości będę starała się tego uniknąć, gdy będę mamą, ale na pewno będę troszczyć się o swoje dziecko, jednak nie do tego stopnia. Opowiem na czym polega problem: nie wolno mi nigdzie wychodzić, nie mogę nocować u koleżanek, nigdy w życiu nie spałam u koleżanki, nie mogę nawet spotykać się ze znajomymi po szkole, nie mogę nie spać do późna, nigdy nie mogę korzystać z komputera, bo zawsze jest hasło, nie mogę mieć laptopa, a który bardzo mi się przyda w technikum budowlanym... I przede wszystkim: ja nie mam zdania w tym domu, nie wolno powiedzieć mi ani słowa, wyrazić swojej opinii, ani czegoś zasugerować... Nie wiem czemu. Próbuję rozmawiać z moimi rodzicami spokojnie, zawsze odnoszę się z szacunkiem, robię to co każą...

Witam,

Wyobrażam sobie, że możesz czuć się nierozumiana, ale musisz tez zrozumieć swoich rodziców, którzy z pewnością się o Ciebie troszczą. Spróbuj spokojnie i rzeczowo porozmawiać z rodzicami. Jestem przekonana, że wspólnie uda Wam się osiągnąć jakiś kompromis. Możesz zawsze zwrócić się do pedagoga szkolnego, który na pewno zechce Ci pomóc w budowaniu dobrych relacji z bliskimi.

Powodzenia i pozdrawiam