Co zrobić, jeśli nie mam ochoty wychodzić z koleżanką na dwór?

Koleżanka ma do mnie pretensje że nie wychodzę z nią na dwór/nie spędzam czasu. Ja po prostu wolę spędzać czas w domu,czytając książki itp. Nie chcę wychodzić z nią nigdzie... Co robić?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jeżeli nie masz ochoty spędzać wolnego czasu z koleżanką na dworze, po prostu jej o tym powiedz, tylko w sposób delikatny, by nie poczuła się urażona, np. „Wiesz, wolałabym zostać w domu i poczytać książkę”. Możecie też ze sobą ustalić jakiś plan, np. że jednego dnia idziecie na dwór, do parku itp., a drugiego dnia robicie to, co Ty chcesz, czyli zostajecie w domu i czytacie książki, opowiadacie sobie, co przeczytałyście, gracie na komputerze itp. Warto też, byś zastanowiła się, dlaczego nie chcesz spotykać się z koleżanką w czasie wakacji. Masz teraz dużo wolnego czasu, możesz odpocząć, ładna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na powietrzu, a Ty piszesz, że nie chcesz nigdzie wychodzić z domu. Czy nie lubisz tej koleżanki, czy po prostu nie odczuwasz potrzeby spotykania się z kimkolwiek? Może warto byłoby porozmawiać na ten temat z rodzicami? Może masz jakiś problem, który wymaga rozwiązania?
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Proszę słuchać siebie, a Koleżankę poinformować, na przykład, że nadal Ją lubisz i nic
się nie zmieniło w Waszych relacjach (tylko jeśli tak naprawdę jest...) jednak teraz masz taki czas na czytanie książek.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com